Na této stránce najdeš základní informace o 3. ročníku RaiffRunu – běh a jízda na kole v Krušný horách

PRAVIDLA ZÁVODU

 1. Jedná se o závod organizovaný partou nadšenců a pokud se zúčastníš, účastníš se zcela dobrovolně. Sám umíš posoudit, že jsi zdravotně způsobilý. Tzn. každý startující se účastní na vlastní riziko. A pokud se na závod necítíš, můžeš nám pomoci s jeho organizací. Hledáme dobrovolníky na občerstvovací stanice a do cíle závodu.
 2. Na start běžeckého závodu může nastoupit jen startovní dvojice – není povoleno startovat jako jednotlivec. Důvod je jednoduchý – jestli by se někomu něco stalo (a doufáme, že se tak nestane) a poběžíte ve dvojici, parťák vám vždy je při ruce a dokáže pomoci.
 3. Každá dvojice musí dorazit do cíle společně a pouze s využitím vlastních sil.
 4. Jeden z dvojice musí být zaměstnancem RBI (tedy RBCZ, RLCZ, RIS, Equa, RSTS…)
 5. Trekové hole jsou povoleny. Dokonce z vlastních zkušeností jsou doporučeny.
 6. Budete se pohybovat v lese a proto vás chceme požádat, abyste se chovali jako lidé. Neodhazujeme odpadky a pohybujeme se jen po vyznačených tratích (závod vede jen přes turistické trasy). Pokud během závodu vygenerujete přece jen nějaké odpadky, na občerstvovacích stanicích či případně v cíli budou připraveny odpadkové koše.
 7. Pokud budete mít na trati problém (zdravotní či jakýkoliv jiný), ihned kontaktujte organizátory na čísle, který dostane ve startovním balíčku před začátkem závodu.
 8. Startujícímu bude povoleno zúčastnit se závodu, pokud prokáže před startem, že má povinnou výbavu – mobilní telefon s číslem, který uvedl při registraci (plně nabitý, ideálně s powerbankou), reflexní prvek, čelovku a ze startovního balíčku mapu závodu. Doporučujeme i základní lékařské vybavení (obvaz, alobalovou fólii).
 9. Na start cyklo závodu se mohou postavit i jednotlivci. Trasa je vedena po zpevněných cestách, šotolinách i trailech s kořenama, proto rozhodne zvažte využití trekových a MTB kol. My pujdeme na hardtailech!

INFORMACE O ZÁVODU

Budou doplněny

Cíl je umístěn ve stejném místě jako je start.

Pokud dostanete pocit, že závod nedokončíte, máte dvě možnosti:

 1. Dojít na nejbližší občerstvovací stanici, kde dostanete informaci, jak se dostat zpět do civilizace. A to pomocí veřejné dopravy nebo společně s pomocníky, kteří budou na této stanici
 2. Dojít na nejbližší záchytné místo, které budou vyznačeny na mapě ze startovacího balíčku. Z těchto míst existuje možnost se dopravit zpět do “civilizace”

Na obou občerstvovacích stanicích musí oba z dvojice podepsat Check List. Ten je primárně určen ke kontrole, že všichni účastníci proběhli přes tuto stanici.

PŘIHLÁSIT SE NA ZÁVOD

Pokud jste dočetli až sem, máte základní informace k závodu. Další informace budou zveřejněny 14 dní před závodem. Posledním krokem je přihlášení k závodu, které najdete na tomto odkazu.

Platbu startovného prosím realizujte zde: 10620190/5500. Pomůže nám, pokud uvedete do poznámky název vašeho týmu.