Pokud jsi zavítal sem, evidentně uvažuješ o tom, že se zúčastníš 1. ročníku Raiffrunu. Je to první krok. To druhé, co je dobré udělat, je přečíst si základní informace o závodě.

PRAVIDLA ZÁVODU

  1. Jedná se o závod organizovaný partou nadšenců a pokud se zúčastníš, účastníš se zcela dobrovolně. Sám umíš posoudit, že jsi zdravotně způsobilý. Tzn. každý startující se účastní na vlastní riziko. A pokud se na závod necítíš, můžeš nám pomoci s jeho organizací. Hledáme dobrovolníky na občerstvovací stanice a do cíle závodu.
  2. Na start závodu může nastoupit jen startovní dvojice – není povoleno startovat jako jednotlivec. Důvod je jednoduchý – jestli by se někomu něco stalo (a doufáme, že se tak nestane) a poběžíte ve dvojici, parťák vám vždy je při ruce a dokáže pomoci.
  3. Každá dvojice musí dorazit do cíle společně a pouze s využitím vlastních sil.
  4. Oba členové závodní dvojice musí být zaměstnanci skupiny RBI (tedy RBCZ, RLCZ, RIS…)
  5. Trekové hole jsou povoleny. Dokonce z vlastních zkušeností jsou doporučeny.
  6. Budete se pohybovat v Národním parku Krkonoše a proto vás chceme požádat, abyste se chovali jako lidé. Neodhazujeme odpadky a pohybujeme se jen po vyznačených tratích (závod vede jen přes turistické trasy). Pokud během závodu vygenerujete přece jen nějaké odpadky, na občerstvovacích stanicích či případně v cíli budou připraveny odpadkové koše.
  7. Pokud budete mít na trati problém (zdravotní či jakýkoliv jiný), ihned kontaktujte organizátory na čísle, který dostane ve startovním balíčku před začátkem závodu.
  8. Startujícímu bude povoleno zúčastnit se závodu, pokud prokáže před startem, že má povinnou výbavu – mobilní telefon s číslem, který uvedl při registraci (plně nabitý, ideálně s powerbankou), reflexní prvek, čelovku a ze startovního balíčku mapu závodu. Doporučujeme i základní lékařské vybavení (obvaz, alobalovou fólii).

INFORMACE O ZÁVODU

Závod začíná 2.6.2018 v Žacléři. Odstartováno bude v 07:00. Startující budou na start přivezeni hromadně a to autobusem, který bude přistaven v Rokytnici v místě ubytováni. Odjezd autobusu bude v 05:30 ráno. Pokud nejste ubytováni, budete se muset dopravit na start po vlastní ose (ale počítejte s tím, že cíl závodu je na druhé straně Krkonoš).

Během závodu vám budou k dispozici dvě občerstvovací stanice, kde zdarma obdržíte pití a jídlo.
Pokud se chcete zúčastnit závodu, měli byste vědět, že závod dokončíte do 21:00 (tedy limit na uběhnutí/ujití je 14 hodin).
Cíl je umístěn v Rokytnici nad Jizerou. V cíli je zařízeno ubytování také ze soboty na neděli.

Pokud dostanete pocit, že závod nedokončíte, máte dvě možnosti:

  1. Dojít na nejbližší občerstvovací stanici, kde dostanete informaci, jak se dostat do Rokytnice. A to pomocí veřejné dopravy nebo společně s pomocníky, kteří budou na této stanici
  2. Dojít na nejbližší záchytné místo, které budou vyznačeny na mapě ze startovacího balíčku. Z těchto míst existuje možnost se dopravit zpět do “civilizace”

Na obou občerstvovacích stanicích musí oba z dvojice podepsat Check List. Ten je primárně určen ke kontrole, že všichni účastníci proběhli přes tuto stanici.

PŘIHLÁSIT SE NA ZÁVOD

Pokud jste dočetli až sem, máte základní informace k závodu. Další informace budou zveřejněny 14 dní před závodem. Posledním krokem je přihlášení k závodu, které najdete na tomto odkazu.