RaiffRun 2022
Běh 50km
Rozhodli jste se pro padesátku? Gratuluji, je to královská disciplína Raiffrunu. Máte dvě možnosti. Buď poběžíte a trasu zvládnete v čase okolo 6 hodin nebo si ji projdete a pak budete potřebovat celý den. V každém případě je to fyzicky náročný podnik. Je dobré se na něj připravit. Fyzicky, jít se před Raiffrunem párkrát proběhnout rozhodně neuškodí, ale také správnými zásobami na trať. Především dostatek tekutin. Na trase budete mít dvě občerstvovací stanice. Sledujte počasí a podle toho si připravte zásoby pití. Povrch trati je různorodý, dobrá obuv, odpovídající vašemu běhu nebo chůzi je klíčová. Budete se celý dne pohybovat v horách, takže dobré oblečení se jistě také bude hodit.
Detail
Pravidla závodu
  1. Jedná se o závod organizovaný partou nadšenců a pokud se zúčastníš, účastníš se zcela dobrovolně. Sám umíš posoudit, že jsi zdravotně způsobilý. Tzn. každý startující se účastní na vlastní riziko. A pokud se na závod necítíš, můžeš nám pomoci s jeho organizací. Hledáme dobrovolníky na občerstvovací stanice a do cíle závodu.
  2. Na start běžeckého závodu může nastoupit jen startovní dvojice - není povoleno startovat jako jednotlivec. Důvod je jednoduchý - jestli by se někomu něco stalo (a doufáme, že se tak nestane) a poběžíte ve dvojici, parťák vám vždy je při ruce a dokáže pomoci.
  3. Každá dvojice musí dorazit do cíle společně a pouze s využitím vlastních sil.
  4. Jeden z dvojice musí být zaměstnancem RBI (tedy RBCZ, RLCZ, RIS, Equa, RSTS...)
  5. Trekové hole jsou povoleny. Dokonce z vlastních zkušeností jsou doporučeny.
  6. Budete se pohybovat v lese a proto vás chceme požádat, abyste se chovali jako lidé. Neodhazujeme odpadky a pohybujeme se jen po vyznačených tratích (závod vede jen přes turistické trasy). Pokud během závodu vygenerujete přece jen nějaké odpadky, na občerstvovacích stanicích či případně v cíli budou připraveny odpadkové koše.
  7. Pokud budete mít na trati problém (zdravotní či jakýkoliv jiný), ihned kontaktujte organizátory na čísle, který dostane ve startovním balíčku před začátkem závodu.
  8. Startujícímu bude povoleno zúčastnit se závodu, pokud prokáže před startem, že má povinnou výbavu - mobilní telefon s číslem, který uvedl při registraci (plně nabitý, ideálně s powerbankou), reflexní prvek, čelovku a ze startovního balíčku mapu závodu. Doporučujeme i základní lékařské vybavení (obvaz, alobalovou fólii).
  9. Pokud dostanete pocit, že závod nedokončíte, máte dvě možnosti, dojděte na nejbližší občerstvovací stanici, kde dostanete informaci, jak se dostat zpět do civilizace. A to pomocí veřejné dopravy nebo společně s pomocníky, kteří budou na této stanici.
  10. Na občerstvovacích stanicích se musí oba z dvojice nahlásit. Toto je primárně určen ke kontrole, že všichni účastníci proběhli přes tuto stanici.
Další informace
lokalita
– Jeseníky – ubytování zajišťujeme hromadně v pensionu Rejvíz www.rejviz.com. Tentokrát se můžete těšit i na venkovní bazén.
datum
– 10.9.2022. Příjezd možný již 9.9.2022
distance
– Běh dvojic dvojice 50 km; start a cíl před penzionem Rejvíz. Dvě občerstvovací stanice Vrbno pod Pradědem a Dětřichovice
startovné
– jako bankéři rozumíte pojmu inflace, to bohužel má dopad i na nás a na výši startovného. Proto stanovujeme startovné na 900 Kč/ osoba neboli 1800 Kč za běžecký tým. Startovné posílejte na transparentní účet 10620190/5500. Pomůže nám, pokud uvedete do poznámky název vašeho týmu. V ceně startovného je:
    – Ubytování od pátku do neděle. V přihlášce nám specifikujte zda budete chtít ubytování na oba dny
    – Snídaně a večeře v sobotu, Snídaně v neděli, jídlo a pití na občerstvovačkách
    – Venkovní nekrytý bazén
    – Organizační zajištění celé akce
Mapa závodu
Časový rozvrh
Pátek 9.9.2022
17:00 - 20:30
Registrace 
18:00 - 21:00
Večeře - inviduálně
Sobota 10.9.2022
6:30 - 8:30
Snídaně
7:00 - 10:00
Start závodu podle startovací listiny

12:30 - 17:00
Doběh závodníků
17:30
Konec závodu
18:30
Večeře formou rautu
Neděle 11.9.2022
7:30 - 8:30
Snídaně
9:00
Odjezd
Patrik
Mám doma 5 ženských různých velikostí a zralosti, a právě proto jsem zanícený běžec na dlouhé tratě a triatlonista.
Petr
Mám rád soutěživost, běhání a týmovost. Když to smícháte dohromady je z toho Raiffrun.
Sledujte nás na instagramu a facebooku!
hello world!